Туристична асоціація Івано-Франківщини
Центр спадщини Вигодської вузькоколійки

Найстаріша вузькоколійна залізниця України у мальовничому осередку Карпат, Західних Горганах, сама по собі є унікальним приводом, щоб відвідати Вигоду та місцевість навколо, пізнати місцеву природу та культуру й насолодитися активним відпочинком. Історія місцевості, тісно пов’язаної з деревообробним промислом та вузькоколійною залізницею, яскраво розкривається в одній з найпривабливіших будівель Вигоди у самому її центрі – Центрі спадщини Вигодської вузькоколійки.

Тут гостям насамперед пропонують переглянути інтерактивну експозицію, що розповідає про місцеву природу та зокрема лісову екосистему Карпат, місцеву історію – розвиток лісової та деревообробної промисловості довкола Вигоди, виникнення Вигодської вузькоколійки, етнографію, народні ремесла тощо.

Відвідувачі відкриють для себе численні інтерактивні ігри та інсталяції як для дорослих, так і для дітей, реалістичний паротяг, на якому можна майже по-справжньому проїхатися давнім маршрутом Вигодської вузькоколійки, чи багатомовні фільми, присвячені темам дерева від деревообробки до традиційних ремесел або ж ‒ історії вузькоколійки від витоків до сьогодення.

Виключно в Центрі Спадщини ви можете побачити 20-хвилинний фільм, що проводить глядача через увесь процес розвитку місцевості від доісторичного періоду до сьогодення, і захоплююче знайомить зі світом місцевих мешканців – бойків – допомагає зрозуміти, чому так склався їхній побут, у чому шарм їхнього простого життя і яке місце вузькоколійної залізниці у ньому. Фільм транслюється у сучасному кінотеатрі центру українською, англійською, російською, польською та німецькою мовами.

У Центрі також поінформують відвідувачів про місцеві атракції, допоможуть забронювати житло, придбати мапи, іншу інтерпретаційну літературу, чи орендувати спорядження для активного туризму.

Любителі природи можуть скористатися базовими комплектами для спостереження за природою – біноклями, лупами, а також дослідити біологічні особливості рослин чи тварин на клітинному чи макро-рівні під мікроскопами.

При центрі також діє природнича школа для юних відвідувачів.

І нарешті, в цьому універсальному місці, вірніше, у крамниці центру, відвідувачі можуть задовольнити свою потребу в Карпатських сувенірах, путівниках та краєзнавчих книжках, відео та аудіопродукції. В літній сезон вони мають змогу насолодитися атмосферою минулого в затишному дворику Центру спадщини за чашечкою кави чи карпатського трав’яного чаю.