Туристична асоціація Івано-Франківщини
Екотуристичний візит-центр в м. Яремче

Відкритий у 2009 році та розташований в знаменитій гірській курортній місцевості – місті Яремче – Екотуристичний візит-центр пропонує відвідувачам захоплюючу подорож Карпатським національним природним парком, який репрезентує не тільки місцевість, а й сучасні концепції охорони довкілля у привабливому та цікавому для відвідувачів форматі.

Центр запрошує як індивідуальних відвідувачів, так і організовані групи, пропонуючи різноманітні екскурсії, інтерпретаційні експозиції та перегляд демонстраційного фільму. У виставковому залі туристи можуть отримати цікаву інформацію про Карпатський край, природоохоронні території, багатство флори та фауни, культуру та побут місцевих жителів. Інтерактивна схема Карпатського національного природного парку становить особливий інтерес для відвідувачів презентуючи фотоілюстрації найбільш популярних туристичних маршрутів, що супроводжуються короткими відео- та інформаційними матеріалами.

 

Оригінальним відтворенням Чорногірського хребта є макет гір, висота яких перевищує 2000 м н.р.м., який надає відвідувачам можливість всього за декілька секунд подолати ці всі вершини. Також тут розміщено три діорами з відображенням різних природних комплексів (навколо водна, лісова та субальпійська екосистеми).

Екотуристичний візит-центр відображає своєрідну модель українського національного парку, яка включає в себе три найважливіші компоненти: природу – красу та унікальність природного ландшафту, історію – характерність та неповторність історико-етнографічного середовища, релігію – сакральність, святість місцевих пам’яток архітектури, культових споруд. Це триєдинство було генетично закладено в свідомості місцевих жителів – гуцулів, яке передається з покоління в покоління.

Окрім того, спорідненість етнографічних особливостей Карпатського краю сприяли встановленню інтерпретаційних панелей (спеціально призначених для представлення господарств на полонинах, зображення способу життя гуцулів і спеціальні аспекти спорудження гуцульських осель), а також фрагментів гуцульської хатини та предметів домашнього вжитку.

У зручному мультимедійному конференц-залі, який дозволяє зібрати разом 70 осіб, не порушуючи комфорту перебування, є можливість проведення конференцій, семінарів та круглих столів. Пропонується відвідувачам перегляд ексклюзивного демонстраційного фільму про географію, історію, етнографію та туристичні атракції Карпатського регіону. Цей фільм було створено та озвучено 6-ма мовами (українською, англійською, німецькою, румунською, польською та російською).